Přeskočit na obsah

Krásné 4. místo ve florbale starších dívek.

Malinko jsme doufali, že by to mohlo „cinknout“.

Dne 2. 11. 2022 se naše děvčata vydala opět do Kadaně na turnaj. Čekaly je celkem 3 zápasy po osmi minutách a potom další dva ve skupinách buď o 1. – 4. místo, nebo o 5. – 8. místo, dle výsledku v základní skupině. 1. zápas jsme si vedli dobře a jen díky slabší koncovce jsme nevyhráli. Konečné skóre se ZŠ Na Podlesí Kadaň bylo 1:1 (střelkyně: Lenka). Druhý zápas nám vyšel nad očekávání proti silnému soupeři se ZŠ Školní Kadaň a vyhráli jsme s přehledem 4:0 (střelkyně: 2x Jolana – první gól po nahrávce Lenky na videu na Rajčeti J a 2x Lenka).

Poslední zápas jsme hráli proti budoucím vítězkám turnaje Gymnáziu Kadaň a neunesli jsme tíhu okamžiku a slibně rozjetý turnaj jsme si prohrou 0:4 velmi zkomplikovali. Poslední zápas ve skupině mezi ZŠ Na Podlesí a ZŠ Školní byl o nervy. ZŠ na Podlesí nesmělo vyhrát o 2 góly, abychom postoupili do skupiny o 1. – 4. místo. Byli to nervy až do samotného závěru, zápas skončil 2:1 pro ZŠ Na Podlesí (4 body ve skupině jako my a skoré 3:3 a my 5:5) Nakonec rozhodl počet vstřelených branek a vypukla radost našich děvčat, že o „fous“ pronikla do finálové skupiny. Bohužel v ní se nám započítal zápas s gymplem. Nastupovaly jsme s nejhorší bilancí ze všech čtyř týmů. První zápas se ZŠ Radonice byl velmi vyrovnaný, ale prohra 1:2 (střelkyně Jolana) rozhodla o tom, že poslední zápas bude u nás jen o bronz. Museli jsme vyhrát proti ZŠ Heyrovské Chomutov, abychom byli na „bedně“. Prohrávali jsme 0:1, ale Karolína svým jediným gólem v turnaji srovnala na 1:1, v tu chvíli nám fandili i Radonice a Gympl Kadaň. Tento výsledek jim zaručoval 2. a 1. místo. Měli jsme i dvě přesilovky a to nás nakoplo a začali jsme velmi silné soupeřky tlačit. Tento náš nápor vyústil v trestné střílení. Gól by nám zaručil 3. místo, ale bohužel jsme jej neproměnili a skoré v zápase už se nezměnilo. Jak již víte z úvodního titulku.

Děvčata hrála super (jsme bez jediné florbalistky) a byla konkurenčně schopná všem týmům

Holky děkujeme

Hráčky ZŠ a MŠ Perštejn:

Lenka Voglová, Tereza Uhříčková, Jolana Šťovíčková, Dorka Kubová, Karolína Chlumská, Diana Grundová, Kateřina Bayerlová, Adéla Nečasová, Nela Havlíčková, Lena Zeis a konečně naše vynikající brankářka Herta Hudáková.

fotogalerie