Přeskočit na obsah

Virtuální realita reálně a ZŠ plná inovací

Ti z Vás, kteří pravidelně navštěvují webovou prezentaci naší školy, si zajisté všimli, že dostala nový a moderní kabát. Pracovali jsme na ní posledního bezmála půl roku. Pár much ještě musíme vychytat, ale snad se Vám nový web bude líbit. Tato změna je však pouhým vrcholem pomyslného ledovce změn, kterých se v Perštejně chystá mnohem více.

První z nich je Virtuální realita. Víte, co je to je? Naši nároční informatici z odpoledního kroužku už ano. Minulou středu si ji vyzkoušeli. Nadšení z nich přitom přímo prýštilo, přičemž se objevily i názory, že už vědí, oč budou letos psát Ježíškovi. Svým spolužákům své dojmy nadšeně sdělují a nadšení je vidět i pedagogickém sboru.

Devět sad pro virtuální realitu, které jsme získali, v tuto chvíli připravujeme pro výuku a už se těšíme, až si je bude moci vyzkoušet v rámci různých aktivit předmětů celá škola.

Pro výuku Informatiky také připravujeme robotické sady VEX, které krom jiného našim žákům pomohou lépe pochopit základy algoritmizace, robotiky a informatického myšlení požadovaného od moderního člověka 21. století.