Přeskočit na obsah

Pomáháme Zemi – likvidace černých skládek

V rámci Dne Země jsme vyrazili zkontrolovat, kolik odpadků se najde cestou ke Smilovu. O jedné černé skládce jsme věděli od loňska. Podařilo se nám z trávy a křoví vybrat asi 10 pytlů „pokladů“, které jsme odložili ve Smilově. Další příkaz zněl jasně: sebereme už jen to, co potkáme cestou a projdeme se do Boče a podél řeky zpět. Jenže to byste nesměli znát Martina! Kvůli jedné plechovce od piva se zabořil do křoví a tam objevil asi tři čtvrtě auta! Takže nastalo dolování a plnění zbývajících pytlů. Objevili jsme dokonce popelnici… Vzhledem k nákladu a času jsme změnili plány, bývalou černou skládku dopravili také do Smilova a jen seběhli dolů k řece. Země se nám odměnila krásným počasím, tak jsme si upekli buřty a sýr. Oheň zapálil jedinou sirkou úžasný Vašek a o catering pro většinu z nás se postaral Matěj. Prostě super den! Na sbírání se nakonec podíleli všichni (i když to některým bylo potřeba připomínat). Nejlepší sběrače (Martin K., Kuba Sl., Honzík V, Lukáš M. a Vašík H.) jsme ocenili čokoládou.

fotogalerie ze Dne Země