Přeskočit na obsah

Logická olympiáda 2023 v Perštejně

Potřetí v řadě se v průběhu září tohoto roku našlo na naší škole mnoho odvážlivců, kteří chtěli vyzkoušet, zda logické myšlení bolí a tak se přihlásili do Logické olympiády 2023. V konkurenci 101 295 odvážlivců následně podle svých kategorií v různých termínech v průběhu října doma (2. stupeň) či ve škole (1. stupeň) odhalovali řešení zapeklitých logických úkolů. Přestože jsme letos v kategoriích MŠ a A1 (1. třída) neměli žádné reprezentanty, byla naše účast v počtu 18 dětí v novodobé historii největší.

Ve výsledcích jsme se velkého úspěchu dočkali zejměna u kategorie B (2. stupeň ZŠ a odpovídající ročníky gymnázií), kde nejlepšího výsledku dosáhla Kateřina Alex Kaňková ze 6. třídy s hodnotou 92,43% v kraji a 88,66% v ČR. Velmi těsně druhý v kategorii byl Jan Hodboď z 8. třídy (92,03% kraj, 88,06% ČR). Překvapivě dobrých výsledků dosáhlo všech 6 účastníků z této kategorie.
V hojně zastoupené kategorii A2 (2. třída – 7 žáků) nejlepšího výsledku dosáhla Laura Žitková 44,32% v kraji a 49,63% v ČR.
V kategorii A (3. až 5. třída) se nejlépe umístila Simona Chocholáčková ze 3. třídy s výsledkem 57,86% v kraji a 56,88% v ČR.

Vyhlášení výsledků ve škole a poděkování za účast se všem účastníkům dostalo v pondělí 6. listopadu. Kompletní výsledky za naši školu naleznete níže. Ještě jednou děkuji všem odvážlivcům za účast i reprezentaci školy a přeji mnoho zábavy s logickými odměnami, které si svými úspěchy zasloužili.