Okrskové kolo v Mc Donald’s Cupu 1. – 5. tříd vesnických škol v Perštejně 1. místo a postup do okresního kola

Dne 2. 5. 2018 se žáci z prvního stupně utkali o postup z okrskového kola v Mc Donald’s Cupu ve fotbale. Turnaje se zúčastnily tyto vesnické školy:

ZŠ a MŠ Perštejn

ZŠ a MŠ Březno

ZŠ a MŠ Radonice

ZŠ a MŠ Vilémov

ZŠ a MŠ Údlice

Naši žáci (Benjamín Černý, Jolana Šťovíčková, Jáchym Šťovíček, Aleš Zavadil, Lenka Voglová, Ondřej Vogl, Luka Zeis, Jan Čihák, Michal Krčma, Adam Rejmann, Lukáš Maier, Aleš Hlaváček, Martin Krčma a Jiří Zavadil) se postupně utkali:

Se ZŠ a MŠ Březno (stav 0:0), smolný zápas hned na úvod, spousty střel mimo branku soupeře či přímo na brankaře. Soupeř za celý zápas vystřelil jen jednou a to velmi jedovatou střelou. Naštěstí střela lehce minula naši branku. Se stavem 0:0 jsme nemohli být po předvedeném výkonu spokojeni. Nakonec se ukázalo, že to byl nejtěžší soupeř v turnaji.

Druhý zápas proti nejslabšímu týmu si kluci spravili chuť a deklasovali ZŠ a MŠ Údlice 13:0 (střelci: Benjamín Černý 5 branek, Jáchym Šťovíček, Aleš Zavadil a Michal Krčma shodně po 2 brankách, po jedné brance ještě přidal Luka Zeis a Jan Čihák)

Tady už jsme věděli, že musíme hrát nejen na vítězství, ale i na co nejvíce vstřelených branek.

Třetí zápas vyšel na nepříjemného soupeře ze ZŠ a MŠ Radonice, které s Březnem prohrály jen 0:2. Dlouho jsme se nemohli prosadit a málem přišel trest. Samostatný únik soupeře famózním zákrokem vychytala Jolana Šťovíčková a tím výrazně podržela náš tým. Poté se už kluci rozstříleli a góly Bena Černého, Aleše Zavadila, Michala Krčmy a Adama Rejmanna jsme porazili Radonice 4:0. Poslední zápas proti ZŠ a MŠ Vilémov jsme již věděli, že nám stačí jakékoli vítězství, jelikož máme lepší skóre než ZŠ a MŠ Březno. Všichni si s tímto zápasem poradili bravurně a s přehledem jsme jej zvládli vyhrát 6:0 (střelci: Benjamín Černý a Jáchym Šťovíček 2 branky a Martin a Michal Krčma každý po jedné brance)

Hra se postupně zlepšovala a všichni si zvykali na velký herní prostor, na který nejsou zvyklí. Pátek 11. 5. 2018 se utkáme s vítězi okrskových kol v Jirkově. Tam nás prověří daleko silnější týmy. Budeme držet našemu týmu pěsti, aby přivezli z okresu aspoň nějakou medaili

tabulka__tymu – výsledky

Komentáře nejsou povoleny.

Komentáře jsou vypnuté.

Powered by WordPress | Designed by: WordPress Themes | Thanks to best wordpress themes, Find WordPress Themes and Themes Directory