Šesťáci na turistickém kurzu

Ve středu 20.6. jsme i my vyrazili na turistický kurz. První den jsme zdolali Šumnou. Kromě Saši s osmičky šla s námi i psí slečna Conie. To byste nevěřili, ale někteří jsme byli na této zřícenině poprvé v životě! Cesta byla náročná kvůli horku i těžkému terénu. Většinu z nás bolely nohy, někteří si odnesli z lesa klíšťata, ale všichni jsme si to užili.

     Ve čtvrtek jsme se sešli na nádraží a vlakem/busem zamířili do Karlových Varů. Prošli jsme podél říčky Teplé až ke grandhotelu Pupp. Cestou jsme potkali hotel Thermal chystající se na filmový festival, maxi pstruhy, kolonády, prameny (ty jsme i ochutnávali), Vřídlo, velké cyklistické závody (MČR v silniční cyklistice), náramek za 650 tisíc, zmrzliny a oplatky. Lanovka nás vyvezla na Dianu a 8 statečných s paní učitelkou a asistentkou vyšlapali 150 schodů nahoru a dolů (ostatní se vezli výtahem). Když jsme se pokochali výhledy na lázeňské město, doplnili energii u kiosku a nadělali dost selfie s pávy a prasátky, tak jsme lázeňskými lesy došli kolem sochy K.Marxe a ruského kostela zpět do centra. Pak přišel hlavní bod – rozchod u Mekáče. Cestu zpět nám ještě zkomplikovalo zpoždění vlaku. Ale nakonec jsme dorazili šťastně do Perštejna a mohli si trochu odpočinout před večerní etapou.

V 18 hodin jsme se sešli před školou a pokračovali. Jak? Stavěním stanů, výrobou ohniště, fotbálkem, táborákem, pečením buřtů a klobás, zpíváním, hrou na kytaru a bonga, tancem a vrcholem byla noční stezka odvahy. Nikdo se nebál, nebo to aspoň dobře maskoval. Kromě hvězd na nebi jsme pozorovali i světelný noční mrak nad Špičákem. Po půlnoci jsme zalezli do stanů a někteří hned usnuli (někteří tedy ani omylem). A ráno snídaně, savení triček, vaření buřtguláše a bramboračky, bourání stanů a úklid tábořiště a přesun domů.

Nakonec se nám všem kurz moc líbil a užili jsme si ho. Někteří byli nevyspalí, ale určitě to stálo za to. I oběd jsme si uvařili skvělý a trička se letos vyvedla všechna až na jedno… Naučili jsme se několik nových věcí, navštívili nová místa a tak to má být.

Tak, ještě poděkování paní učitelky pomocníkům – paní asistentce Peřinové, paní Čečrdlové za stezku odvahy a vynalézavost při stavbě stanu Domči. A všem těm hodným a poslušným šesťákům.

a fotky v galerii

Komentáře nejsou povoleny.

Komentáře jsou vypnuté.

Powered by WordPress | Designed by: WordPress Themes | Thanks to best wordpress themes, Find WordPress Themes and Themes Directory