Přednáška o domácím a sexuálním násilí

Ve čtvrtek 18. 10. k nám zavítaly dvě velmi zajímavé ženy z organizace KONSENT, která se snaží s co nejvíce mladými lidmi v Česku mluvit o tom, co je to sexuální a domácí násilí. Anežka a Kateřina se celé dvě hodiny věnovaly žákům 8. a 9. třídy – na úplném začátku proběhlo seznámení se všemi členy skupiny a pak se všichni pustili do práce. Připomněli jsme si význam slov respekt, souhlas, důvěra, strach, zodpovědnost, láska, zákon, emoce, NE, nechci… I přes nejednoduché téma, které v mnohých (někdy i dospělých lidech) vzbuzuje stud, byli naši žáci aktivní, spolupracovali a diskutovali. Dokonce jsme pak v soukromí dostali od lektorek neuvěřitelně milou zpětnou vazbu, jak jsou perštejnské děti chytré, milé a otevřené, což se nám samozřejmě poslouchalo moc hezky. Na závěr celého bloku navíc proběhla dobrovolná, velmi citlivá diskuse, ve které se žáci mohli svěřit se svými zkušenostmi a ve které získali odpovědi na své otázky.

Anežce i Kateřině z KONSENTU mockrát děkujeme za to, že nám pomohly tohle důležité téma s dětmi otevřít.

Komentáře nejsou povoleny.

Komentáře jsou vypnuté.

Powered by WordPress | Designed by: WordPress Themes | Thanks to best wordpress themes, Find WordPress Themes and Themes Directory