Přeskočit na obsah

Basketbalový turnaj

Ve čtvrtek se hvězdný tým naší školy složený z žáků 8. a 9. třídy zúčastnil okresního basketbalového turnaje v Jirkově. Na začátek je důležité podotknout, že jsme do turnaje vstuppovali s jistou nevýhodou a to takovou, že nejsme zvyklé hrát na velkém hřišti a ve velké hale, ale to není důvodzahodit naději. Krom toho, že jsme snad poprvé hráli na hřišti se správnými rozměry, tak jsme se řídili klasickými pravidly hry a na ně dohlíželi dva zkušení rozhodčí. Zápas byl rozdělen do dvou poločasů po sedmi minutách. Celkem nás bylo 8 hráčů, a tak jsme měli 3 hráče na střídání, nakonec si všichni zahráli. Někdo hrál lépe a někdo zrovna neměl den, a teď je potřeba zmínit našeho nejlepšího střelce a to žáka 9. třídy Kubu Štolce, který se prosadil v každém zápase hned několikrát. Jelikož je basketbal týmová hra, tak více záleží na celku. Jako tým jsme v některých zápasech trošku váhali, ale když nám soupeř sednul, tak nám začali padat koše, získali jsme jistotu a dokázali jsme hrát zápas, který byl jednoznačný. Do prvního zápasu jsme nastoupili nejistí, ale v druhé polovině jsme obrátili výsledek v náš prospěch a vyhráli jsme. Nakonec jsme vyhráli 3 zápasy ze 4 a z naší skupiny jsme z druhé pozice s prvním týmem postoupili z naší pětičlenné skupiny do finále, které následovalo hned po odhrání skupiny. Z druhé skupiny postoupily také první dva týmy ze čtyř. Ve finále jsme se střetli s týmy, které byly plné basketbalistů a tak jsme měli mizivou šanci na výhru, a tak jsme se snažili alespoň zmírnit výsledný rozdíl. Po skončení jsme spokojeni odjížděli s úspěšným čtrvrtým místem z okresního kola.

M. Krčma