Menu
ZŠ a MŠ Perštejn
ZŠ a MŠPerštejn

Den Země - Čisté výhledy

Den Země - Čisté výhledy

Den Země

 

 
Den Země jsme se rozhodli oslavit tím, že si ji prohlédneme z výšky a poklidíme nejvyšší dominantu Perštejna. Pod vedením paní učitelky Ševčíkové a paní asistentky Hynkové se 15 statečných horalů vyšplhalo až k vysílačům na Perštejnském špičáku. Mnozí byli překvapeni, co všechno je z vrcholu vidět. Hlavní cíl ale byl velký kovový předmět (silo? cisterna?). Nikdo už netuší, proč na vrcholu zůstala. Ale byla plná odpadu, který tam nanosili předchozí návštěvníci. Proto jsme vnitřek vyčistili a dolů ke kontejnerům donesli 8 pytlů odpadků a několik kovových předmětů. Nyní můžete dovnitř vstoupit, aniž byste se brodili petkami a dalším nepořádkem. Všichni jsme promrzli (chvilkami i sněžilo), ale šplháním do kopce, prací s vyklízením a odnosem odpadků jsme se zahřáli. Stejně jako pocitem, že jsme udělali kus dobré práce.
Datum vložení: 23. 4. 2024 11:36
Datum poslední aktualizace: 23. 4. 2024 11:38
Autor: Dita Ševčíková

Základní škola

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Svátky

Svátek má Ivo

Státní svátky a významné dny na dnešek:

  • Den památky obětí nemoci AIDS

Zítra má svátek Zbyšek

Pranostiky

Pranostika na akt. měsíc

Březen - za kamna vlezem, duben - ještě tam budem, máj - polezem na kraj.

Pranostika na akt. den

Přišel Petr Celestýn - mohou se již okurky sadit ven.

Projekty


nahoru