Menu
ZŠ a MŠ Perštejn
ZŠ a MŠPerštejn

Osmáci vyrazili do knihovny

Osmáci vyrazili do knihovny

Dne 31. 1. 2024 se žáci osmé třídy s paní učitelkou Ševčíkovou vydali na exkurzi do knihovny.

Dozvěděli jsme se spoustu nových informací, například že hrad Perštejn byl postaven dříve než hrad Šumburk. Na tomto hradě se dřív ukrývali odpadlíci a kriminální živlové, třeba padělatelé mincí. Proto Jiří z Poděbrad rozhodl, že se hrad musí obsadit. Hrady Perštejn, Šumburk, Hasištejn a mnoho dalších v našem okolí sloužily v pohraničí pro případnou obranu před Němci. Hrad Perštejn několikrát změnil majitele. A spousta dalších informací zazněla z úst paní Dostálové, která si pro nás připravila besedu. A pak jsme se podívali, jak to vypadá v oddělení pro dospělé.

Jan Hodboď, žák 8.třídy

Datum vložení: 1. 2. 2024 13:54
Datum poslední aktualizace: 20. 2. 2024 13:55
Autor: Dita Ševčíková

Základní škola

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Svátky

Svátek má Jana

Státní svátky a významné dny na dnešek:

  • Evropský den národních parků

Zítra má svátek Viola

Pranostiky

Pranostika na akt. měsíc

Kdo se v máji ožení, přivodí si soužení.

Pranostika na akt. den

Suchý květen - suchý rok.

Projekty


nahoru