Menu
ZŠ a MŠ Perštejn
ZŠ a MŠPerštejn

Informatici zkouší aneb reportáž ze šipek a piškvorek

Že je svět díky informačním technologiím zajímavý a kreativní se v rámci pravidelných pondělních setkávání přesvědčujeme s několika žáky naší školy.

Zkoušíme, jaké to je, když se vyrábí pomocí 3D tisku, programujeme jednoduché hry nebo roboty, upravujeme a vytváříme zvuky, hudbu, videa v počítači anebo pracujeme s virtuální a smíšenou realitou. Občas také hledáme pomocí různých vyhledávačů a říkáme si také, jak se bezpečně pohybovat ve světě internetu a sociálních sítí.

V poslední době, jsme se zabývali nejvíce tvorbou, která na všechny z nás působí denně. Zkusili jsme si totiž vytvořit jednoduchou reportáž. Pravda, zpracování nám zabralo poněkud více času, než se na pravé reportéry sluší, ale první dvě vlaštovky na stejné téma můžete shlédnout pod odkazy. Nakolik se jednomu páťákovi a jednomu sedmákovi povedlo, posuďte sami.

Šipky a Piškvorky 2024, první pokus

Šipky a Piškvorky 2024, první pokus, varianta 2


 

Datum vložení: 12. 3. 2024 19:08
Datum poslední aktualizace: 22. 3. 2024 7:15
Autor: Roman Chocholáček

Základní škola

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Perštejn

Svátky

Svátek má Jana

Státní svátky a významné dny na dnešek:

  • Evropský den národních parků

Zítra má svátek Viola

Pranostiky

Pranostika na akt. měsíc

Chladno a večerní mlhy v máji, hojnost ovoce a sena dají.

Pranostika na akt. den

Suchý květen - suchý rok.

Projekty


nahoru